Romos gyventojai pasiilgo žvaigždžių

   Romoje vakarai bus dar romantiškesni. Gėrėdamiesi istorijos paminklais ir vakariniu kavinių šurmuliu, galėsite tuo pat metu matyti virš visko tvyrantį naktinį dangų.

   Roma yra dar vienas didmiestis, kuriame siekiant mažinti šviesos taršą ir energijos taupymo sumetimais buvo nutarta sumažinti gatvių apšvietimą. Ši tendencija kitąmet tik sustiprės, nes, pavyzdžiui, JAV yra ruošiamos universalios rekomendacijos, leisiančios panorus prie šios praktikos prisijungti ir kitiems miestams.

   Gatvių apšvietimui Romoje yra įrengta 170 000 lempų; jas prislopinus pavyktų sutaupyti iki 40 proc. miesto išleidžiamų mokesčiams už elektros energiją lėšų. Vėliau ruošiamasi išjungti natį apšviestus parduotuvių ir viešbučių ženklus ir reklamas, o ir šiaip jau pritemdytas paminklų apšvietimas bus dar sumažintas.

   Šviesos taršos mažinimo "receptai" yra gana paprasti. Reikia, kad lempos šviestų tiesiai žemyn, o ne į šonus, nereikia naudoti perdaug galingų šviestuvų, kai apšvietimo nereikia, šviestuvai privalo būti išjungti, galiausiai - visur reikia naudoti ekonomiškas lempas ir įrangą bei įvesti savotišką komendanto valandą apšveitimui. Kam, pavyzdžiui, naktį apšviesti reklaminius skelbimus ar tuščias automobilių stovėjimo aikšteles?

   Šios rekomendacijos vis dar tėra juodraštyje ir dar bus pateiktos viešam svarstymui, bet tikimasi, kad galutinis variantas atsiras ne vėliau kaip po metų. Australija jau yra sukūrusi panašų nacionalinį standartą, o daug Amerikos miestų įsivedė apšveitimo ribojimus nakties metu.


Mokslo įdomybės