Kas yra tas paslaptingasis "džindžeris"?

   Jau kelios savaitės Kalifornijos Silicio slėnyje yra spėliojama, kas galėtų būti tas paslaptingas išradimas, pavadintas "Ginger". Amerikiečių išradėjo Deano Kameno sukurtasis prietaisas, pasak kai kurių gandų, turėtų pakeisti pasaulio vaizdą ne mažiau, kaip tai padarė Internetas.

   Žurnalui "Inside" pagaliau pavyko išsiaiškinti, kad "džindžeris" yra vandeniliu varomas dviratis. Tai bus naujos rūšies transporto priemonė, kuri konkuruos su automobiliais, o vieną dieną galės juos pakeisti. Vandenilio kuru paremta ekonominė sistema paveiks visas sritis, nuo aplinkosaugos iki energetikos.

   Žurnalo duomenimis Kamenas jau įkūrė JAV firmą, gaminsiančią vandeniliu varomas asmeninio transporto priemones, pavyzdžiui, vežimėlius ar motorolerius. Pasak žurnalo šaltinių, į šią firmą milijonus dolerių investavo kompiuterių firmos Apple įkūrėjas Steve Jobsas ir Amazon savininkas Jeffas Bezos.

   Nors niekas dar negali tikrai pasakyti, kas yra džindžeris, Amazon jau atidarė Internete specialų jam skirtą tinklapį. Pats išradėjas kol kas atsisako ką nors pasakoti, bet ruošiasi pristatyti visuomenei išradimą kitais metais.

   Kamenas anksčiau išgarsėjo, kai išrado nešiojamą insulino siurblį ir laiptais važiuojantį invalido vežimėlį.


Mokslo įdomybės